Від амбара до зернового елеватора: історія з'явлення перших зернових елеваторів в Україні

Компанія МУР вже допомагає у цьому процесі модернізація зернових елеваторів в Україні 10.04.2023

Зернові елеватори - це споруди для зберігання та переробки зерна. Історія їх виникнення пов'язана з розвитком сільського господарства та потребою в зберіганні великих обсягів зерна. Перші зернові елеватори з'явилися в США наприкінці XIX століття.

У 1893 році в Одесі та Миколаєві були побудовані перші зернові елеватори в Україні. У 1930 році була зведена нова будівля миколаївського портового елеватора, який став одним з найбільших у державі та Європі й третім у світі. Він є еталоном вітчизняного портового елеваторного будівництва, оскільки був зведений з монолітного залізобетону відповідно до проекту професорів Шумського та Соколова за канадським типом. Ємність елеватора становить 41 тисячу тонн, а в 1972 році було додано два силосні корпуси ємністю 28 тисяч тонн, що збільшило загальну ємність до 69 тисяч тонн.

Ці зернові елеватори дозволяли зберігати велику кількість зерна та забезпечувати його переробку. Вони були оснащені новітніми механізмами, які дозволяли здійснювати автоматизовану транспортування зерна та відсів.

З'явлення зернових елеваторів в Україні стало важливою подією для аграрного сектору, вони дозволили збільшити виробництво зернових культур та підвищити ефективність аграрного виробництва в країні. У подальшому, зернові елеватори стали з'являтися в різних регіонах України.

Сьогодні, зернові елеватори є важливою складовою агропромислового комплексу в Україні та допомагають забезпечувати економічний розвиток країни. Зернові елеватори дозволяють зберігати зерно від псування і зниження якості, забезпечуючи зберігання продукту протягом тривалого періоду. Вони також допомагають забезпечувати стабільний ринок зернових культур, збираючи та зберігаючи великі обсяги зерна, що потім можуть бути використані для виробництва продуктів харчування, які є важливим експортним товаром України.

На початок 2021 року в Україні було 3545 зернових елеваторів. Більшість з них є приватними підприємствами, які займаються збором, зберіганням і переробкою зернових культур. Великі зернові компанії такі як: "Епіцентр", "Кернел", "Cygnet", "UkrLandFarming", "Астарта", "Нібулон" та інші, також мають свої елеватори в Україні. Однак, не всі зернові елеватори в Україні знаходяться в гарному стані, і деякі з них не відповідають сучасним вимогам до якості і безпеки. У цьому контексті, влада та інші зацікавлені сторони займаються питаннями модернізації та підвищення ефективності зернових елеваторів в Україні.

Компанія МУР відіграє важливу роль у розвитку зернової галузі України, маючи досвід будівництва сучасних зернових елеваторів і використовуючи новітні технології та матеріали для модернізації та підвищення ефективності наявних елеваторів. Крім того, компанія може проєктувати та будувати нові елеватори з урахуванням вимог по якості та безпеці, що може покращити інфраструктуру зберігання та переробки зерна в Україні.

В цілому, зернові елеватори є важливим компонентом агропромислового комплексу України, допомагаючи забезпечити стабільність ринку зернових культур, зберігати та переробляти зерно, а також стимулювати економічний розвиток країни.

 

< Всі Новини та статті

Наші клієнти
Замовники:
Компанія «Епіцентр К»
Cygnet
Kernel
Астарта-Київ - агропромхолдинг
Нібулон
UkrLandFarming - публічна приватна компанія
Майже завершено

На Вашу електронну адресу було надіслано лист із інструкцією по активації підписки

Помилка

Ваш Email вже зареєстровано в сервісі розсилки сайту

Помилка

Неправильний формат Email

Помилка

Ви вже намагались зареєструватись в системі розсилки сайту найближчим часом. Перевірте Email, на який Вам було надіслано лист із інструкцією по активації електронної адреси

Зв'язатись з нами